Descoperiti Regiunea Nord-Est

Misiunea noastra

ADR este un generator de dezvoltare economico-sociala a Regiunii Nord-Est. ADR elaboreaza si promoveaza strategii, atrage resurse, identifica si implementeaza programe de finantare si ofera servicii pentru stimularea cresterii economice durabile, a parteneriatelor si spiritului antreprenorial.

Surse de finantare

Viziteaza pagina web dedicata Regio in Regiunea Nord-Est!

.....................................................................
POS CCE in regiunea Nord-Est

.....................................................................

Evenimente

Date de contact

1. AGENTIA PENTRU DEZVOLTARE REGIONALA NORD-EST

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071; +40 233 224168; +40 233 210159
Fax: +40 233 218072
Email: adrnordest@adrnordest.ro
Persoana de contact: Vasile Asandei – Director General

Program de lucru:
luni-joi: 08:00 - 16:30
vineri: 08:00 - 14:00

 

 

2. Directia Planificare, Programare

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: gsmadu@adrnordest.ro
Persoana de contact: Georgeta Smadu - Director

3. Directia Organism Intermediar POR

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 13
Oras: Piatra Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 236240; +40 233 210685
Fax: +40 233 211060
Email: cristizama@adrnordest.ro
Persoana de contact: Cristian Zama - Director

4. Directia Monitorizare Ex-Post

Adresa: Bd. Mihai Eminescu nr. 13
Oras: Piatra Neamt
Cod Postal: 610028
Tel: +40 233 218075
Fax: +40 233 218073
Email: cristizama@adrnordest.ro
Persoana de contact: Cristian Zama

5. Directia Comunicare, Inovare si Cooperare Externa

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: gmacoveiu@adrnordest.ro
Persoana de contact: Gabriela Macoveiu - Director

6. Directia Economica

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: nicolaie.burghelea@adrnordest.ro
Persoana de contact: Nicolaie Burghelea - Director

7. Directia Juridica si Resurse Umane

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: i.iosipescu@adrnordest.ro
Persoana de contact: Irina Iosipescu

8. Directia Audit Intern

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: mady.boghean@adrnordest.ro
Persoana de contact: Mady Boghean - Director

9. Centrul Regional de Studii Nord-Est

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: rpintilescu@adrnordest.ro
Persoana de contact: Roxana Pintilescu - Director

10. Directia Dezvoltarea Afacerilor

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: vlad.gliga@adrnordest.ro
Persoana de contact: Vlad Gliga - Director

11. Asistent Director General

Adresa: Str. Lt. Draghescu, nr. 9
Oras: Piatra-Neamt
Cod Postal: 610125
Tel: +40 233 218071
Fax: +40 233 218072
Email: dnedelea@adrnordest.ro
Persoana de contact: Daniela Nedelea

12. Birou Judetean Bacau

Adresa: str. Vadul Bistritei, nr. 29, Tronsonul A, Spatiul 2
Oras: Bacau
Cod Postal: 600191
Tel: +40 234 510190
Fax: +40 234 510190
Email: cmuraru@adrnordest.ro; irina.scutariu@adrnordest.ro; diana.damian@adrnordest.ro
Persoana de contact: Camelia Muraru - Expert; Irina Nastasa - Expert; Diana Nastasa - Expert

13. Birou Judetean Botosani

Adresa: Incubatorul de Afaceri, str. Postei nr.9, etaj 3B
Oras: Botosani
Cod Postal: 710247
Tel: +40 231 510464
Fax: +40 231 510464
Email: ioana@adrnordest.ro; vpalana@adrnordest.ro
Persoana de contact: Ioana Aniculaese – Expert; Viorel Palana - Expert

14. Birou Judetean Iasi

Adresa: Bd. Stefan cel Mare si Sfant, nr. 69 (Consiliul Judetean Iasi, cam. 192)
Oras: Iasi
Cod Postal: 700064
Tel: +40 232 261500
Fax: +40 232 261500
Email: dcalin@adrnordest.rodbacu@adrnordest.ro
Persoana de contact: Daniela Calin - Expert; Dorin Bacu - Expert

15. Birou Judetean Suceava

Adresa: Str. Stefan cel Mare nr. 36
Oras: Suceava
Cod Postal: 720026
Tel: +40 230 530335
Fax: +40 230 530335
Email:
Persoana de contact: Alexandru Gutt - Expert; Liana-Ioana Lupulescu - Expert; Diana Ungureanu - Expert

16. Birou Judetean Vaslui

Adresa: str. Stefan cel Mare, nr. 79, (Consiliul Judetean Vaslui, cam. 413)
Oras: Vaslui
Cod Postal: 730168
Tel: +40 235 362464
Fax: +40 235 362464
Email: mihaela.cojan@adrnordest.ro
Persoana de contact: Mihaela Cojan - Expert